Depo, Stok ve Satış Yönetimi

Depo, Stok ve Satış Yönetimi İle Başta Uca Üretim/Teminden Satışa Kadar Tüm Süreçlerinizi Yönetebilir ve Bütünleşik E-Ticaret Platformu İle Ürünlerinizi Internet Üzerinden Tanıtabilir ve Satabilirsiniz.

Bütünleşik Depo, Stok ve Satiş Yönetimi sektör ayırt etmeksizin her firmanın iş süreçlerine göre uyarlanabilecek kabiliyette bir platformdur. Bu platform üzerinde Üretim, Tedarik Zinciri, Depo, Stok ve Satış, Demirbaş ve Ayniyat Yönetimi yapabilmektedir. Ayrıca ölçeklenebilen bu platformdan ufak, orta veya büyük ölçüdeki tüm firma, kurum veya kuruluşlar ihtiyaçları doğrultusunda bir veya entegre olarak tüm süreçlerden faydalanabilmektedir. %100 tamamen web tabanlı olan bu sistem mobil alt yapısı sayesinde hem mobil tarayıcılarla çalışabilmekte hem de mobil uygulamalar (native) ile kolayca entegre edilebilmektedir.

Kullanılan Sektörler

 • Lojistik Firmaları
 • Üretim Yerleri
 • Dağıtım Şirketleri
 • Kamu Kurumları
 • E-Ticaret Fimaları
 • Otomativ, Makina ve Yan Sanayi
 • Bakım ve Destek Firmaları
 • Oteller ve Catering Firmaları

Sektörel Kullanım Amacı

 • Karmaşık Depoların Yönetimi
 • Üretim ve Stok Yönetimi
 • Mutfak Yönetimi
 • Banket Yönetimi
 • E-Ticaret
 • Ayniyat Yönetimi
 • Tedarikçi Yönetimi
 • Talep ve Satın Alma Süreçleri

Depo Yönetimi

Ürün, Hammadde, Hazır Parça, Yardımcı Malzeme, Sarf ve Nihai Ürün gibi Ambarların yönetilmesi ve operasyon içerisinde bunların iş istasyonlarına aktarılması Inosas Depo Yönetimi ile etkin ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Ayrıca operasyon içeresinde Stok, Üretim, Planlama ve Satın Alma süreçleriyle entegre çalışmaktadır. Çeşitli depo alanlarını içeren (Sabit Adres, Yüksek Raf, Blok Stok, Soğuk Hava, Kimyasal vb.) karmaşık depo yapılarının yönetilmesi yapılabilmektedir. Etiketleme, Adresleme, Seri/Lot Takibi, Depo Çıkış Stratejileri (FIFO, LIFO, FEFO), Talep, Planlama, Raporlama işlemleri bütünleşik olarak InoPaas Depo Yönetim sistemi üzerinde işletilebilmektedir. Ayrıca, kıda depolama süreçlerinin HACCP ve ISO 22000’e uygun yapılmasına destek olmaktadır.

Stok Yönetimi

Inosas Stok Yönetimi ile talep tahminleri ve üretim verileri kullanılarak stokların yönetilmesinin yanı sıra sipariş maliyeti, elde tutma maliyeti, elde bulundurmama maliyetine göre kritik stok seviyeleri ve spariş verme noktaları belirlenebilmektedir. Stokların kontrollünde neyin, ne zaman, ne kadar sipariş edileceği farklı modellerle yapılabilmektedir. Bunlardan JIT veya EOQ gibi methoların yanı sıra Inosas Ar-Ge tarafından geliştirilmiş Sezonsan Etki analizi ile geleceğe yönetik daha iyi tahminler yaparak stoklarınızın daha verimli yönetilmesini sağlar. Mevcut stok durumları, akışları, stok sayımları, siparişlerin yönetilmesi, yükleme takibi, tedarikçinin belirlenmesi vb. birçok süreci Inosas Stok Yönetimi ile yapabilirsiniz. Ayrıca Barcode ve RFID okuyucu modüller ile stok giriş, çıkış, takip ve sayımları hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

E-Ticaret

Inosas E-Ticaret modülü ile kurumsal depo ve satış süreçlerinin yönetilmesinin yanı sıra nihai ürünlerinizi (ürettiğiniz veya tedarik ettiğiniz) internet üzerinden satışa sunabilirsiniz. Ölçeklenebilir bu platform ile dilerseniz sadece E-Ticaret yapabilirsiniz. Bu sistem üzerinden stok, ürün, alışveriş sepeti, sipariş, kargo, ödeme, içerik ve müşteri yönetimi yapılabilmektedir. Birçok banka ile Sanal Pos entegrasyonu sayesinde ortak ödeme noktası üzerinden tüm bankalar ile ortak mali süreçlerinizi izleyebilirsiniz. Sevk İrsaliye ve Faturalarınızı sistem üzerinden alabilirsiniz. BarCode ve RFID sistemi ile ürün giriş ve çıkışlarınızı hızlı ve kolay yapabilirsiniz. Ayrıca yerinde satışlarınızı yine aynı sistem üzerinden bütünleşik olarak yapabilirsiniz.

Gelişmiş Menü Yönetimi

Mutfak yöneticileri, masterchef, executive şeflerin deneyimlerinden yola çıkılarak tasarlanmış ve mutfak operasyonlarına göre geliştirilmiş Inosas Menü Modülü sayesinde menüler ve reçeteler etkili ve hızlı bir şekilde hazırlanabilmektedir. Reçeteler yapısal stok ürün kategorizasyonuna göre yapılabilmekte ve maliyetler otomatik hesaplanabilmektedir. Çıkarılacak menüye göre stokların otomatik kontrol edilmesi sağlanabilmekte ve şeflerin oluşturduğu menülerde kurum içi bilgi korunumu sağlanmaktadır. Haftalık veya aylık menü planları çıkarılmakta bu çıkarılacak ürünlere göre sistem tarafından otomatik stok takibi yapılabilmektedir.

Banket Yönetimi

Menü yönetimine yardıcı olarak geliştirilmiş Banket Yönetimi, yemek organizasyonlarının sistematik ve planlı olarak yönetilmesine olanak sağlayan bir sistemdir. Inosas Banket Yönetimi ile organizasyonlarda çıkarılacak menülerin tanımlanması ve reçetelerin seçilmesinin yanı sıra organizasyonla ilgili tarih, süre, katılımcı sayısı ve görev olacak personellerin tanımlamaları yapılabilmektedir. Yapılacak Banket’e göre sistem otomatik olarak gerekli ürün ve miktalarını belirleyebilmekte ayrıca otomatik olarak stok takibi yaparak operasyonel süreçte önceden şefleri uyarabilmektedir.

Bazı Özellikler

Inosas Depo, Stok ve Satış yönetimi InoPaaS Uygulama Geliştirme platformu üzerinde çalışmaktadır. Bu sayede %100 tamamen web desteği kazana bu sistem ayrıca gelişmiş entegrasyon alt yapısı sayesinde kurum içi diğer uygulamalarınız ile entegre olabilmektedir. Ayrıca, gelişmiş raporlama ve izleme alt yapısı ile süreçlerin anlık takibinden analitik raporların alınabimesine kadar birçok işlem platform üzerinde yapılabilmektedir. Karar destek sistemi sayesinde sistem üzerinde yapılan otomatik analizler hızlı ve kolay bir şekilde yorumlanabilmektedir. Mobil tarayıcılarla da uyumlu olan bu sistem son kullanıcıya açık olan bölümlerde hizmetlerinizi akıllı telefonlara kadar taşıyabilmektedir…